Meelelahutusklubi Kuu esines Hollandis SIVO festivalil

Augustikuu alguses toimus Hollandis Odoorni linnakeses SIVO festival, millel osalesid ka Paikuse
rahvatantsurühma Kuu tantsijad koos naisrühmaga Kuunaised.
Meie saatemuusika eest festivalil hoolitses ansambel Tõmba Jüri, kellega kindlasti jätkame koostööd ka edaspidi.


Festival oli väga meeleolukas, esinemisi oli palju. Kohal oli värvikirev seltskond,
kellest enim jäid meelde Argentiina ja Indoneesia.
Majutati meid peredes, mis oli meile esmakordne, kuid huvitav kogemus. Ürituselt saadud emotsioonid
jäävad Kuu seltskonnale igaveseks südamesse.
Kuu irvitab ka uuel hooajal teisipäeviti Paikusel spordihoone vanas saalis ja neljapäeviti  vallamajas kell 18.30.
Tule ja tantsi koos meiega!

2016, Paikuse
Eda Naaber

Kuu Orava tantsupeol

2016. aastal saab 75.- aastaseks legendaarne rahvatantsujuht, tantsulooja ning rahvakultuuri kandja Maie Orav.
Tähistamaks seda juubelit, korraldati 5. juunil Orava sünnikohas, Kuusalu vallas, Orava Tantsupidu, millest võttis osa ka Paikuse valla Meelelahutusklubi Kuu rahvatantsu segarühm.
Kuu tantsijad tantsisid Kuusalus välja päikese ja said järjekordse esinemisrõõmu osaliseks

Kui tekkis soov meiega liituda, võta palun ühendust. Jagame rõõmu!

2016, Paikuse
Eda Naaber

Augusti Kuu toimetused

Kus kulgeb kuu, kulgeb kuu...

Kuu tantsijatepere meenutab sooja südamega toredaid augustikuiseid ettevõtmisi ja on tänulik kõigile, kes sellesse oma panuse andsid. Meelelahutusklubi Kuu pidas augustis suvepäevi omanäolisel Vormsi saarel, sooviga veidi puhata, esineda saarerahvale, õppida uut tantsu ja lihtsalt vaadata seda looduslähedast saart. Algselt plaanitud kolme saarel viibimise päeva asemel tuli valida kaks, sest ees ootas pühapäevane esinemine Tallinnas.
Pärast kolmveerandtunnist praamireisi sõideti jalgratastel Hullo külla, kus meie ööbimiskohaks sai Vormsi rahvamaja. Mõistagi kaasab Kuu tantsijate sõbralik seltskond ettevõtmistesse oma perekonnad. Laste lemmikpaigaks kujunes kõigi oma ahvatlustega saare ainuke külapood, sealt sai lühikese jalgrattasõidu järel jäätist osta.
Kui juba maalilisele Vormsile minek, oli igati sobilik teha väike kingitus saare rahvale - tantsukontsert vabaõhulaval, üles astus Kuu segarühm ja naisrühm, kõike kroonis lõbus ühistants pealtvaatajatega. Nagu ühele veidi vihmasele, idüllilisele suveööle kohane, ei minda ju magama, vaid otsitakse üles kõrtsituba, kus lahke pererahvas ja mõnus muusika. Tantsitakse viimase pilliheli vaikimiseni, lahkudes unustatakse pooled asjad kõrtsituppa, et hommikuvalguses oleks põhjust tagasi pöörduda.
Koidikul olid kõik meie rohkem või vähem maganud suvepäevalised tantsurivis, et naised Heleni ja mehed Kardo juhendamisel uue tantsu selgeks saaksid.
Suvepäevadele sai meeldiv punkt pandud saareekskursioonil ja siis jälle ratastega praamile, et ööga mõnusalt kodudes välja puhata ning hommikul pealinna sõita.

Juba kolmandat suve järjest avas Tallinna Raekoja plats oma lava teistest Eesti paigust tulnud muusikutele ja käsitöölistele. Kuu tantsijatel oli suur au esineda oma kavaga pühapäevasel Ava Lava kontserdil. Elamus, mida Tallinna südalinn tantsurühmale pakkus, oli kordumatu - turistide tähelepanu, soe, tantsule kaasaelav publik. Meie esinemine kujunes nii meeleolukaks ja kõigile muljetavaldavaks, et korraldajad palusid nädala pärast uuesti pealinnas tantsuga publikut rõõmustada. Kui ka sulle, armas lugeja tundub tantsurikas elu meeldivat, siis võta meiega ühendust, tule trenni ja tantsime koos.

2014, Paikuse
Maarika Kuusik

Tantsufestival "Kuldne karikas"

Tantsijaid tunnustati Pärnu Kontserdimajas toimuval üle-eestilisel tantsufestivalil Kuldne Karikas 2015 . Üheksast väljaantud eripreemiast ühe, eeskuju auhinna võitis tantsurühm KUU tantsuga "Valikud".

Kuldne Karikas on tantsuvõistlus, mis toimub juba kuuendat aastat ja toob kokku tuhandeid tantsijaid üle Eesti. Festivali eelvoore korraldatakse neljas linnas: Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Võrus. Finaalvõistlus toimub mai lõpus Tartus.
Kategoorias "Igavesti Noored" tunnustuse pälvinud tantsu autoriteks on Helen Solovjev ja Kardo Ojassalu. Omanäolise ja kaasahaarava koreograafiaga tants "Valikud" on loodud Eesti ärkamisajal sündinud ansambel MONARH muusikale.

Tavapäraselt tantsib Kuu seltskond rahvatantsu, seekord mindi võistlema kaasaegse eesti tantsuga. Etteaste oli muljetavaldav juba esimesest hetkest peale, köites publiku pilgud lavale ning pannes nad rõõmsalt kaasa elama.

Kohtunikud hindasid tantsus tehnika kõrval emotsionaalsust ja hingega lähenemist. Märkimist vääris tantsijate julgus astuda lavale keskealistele tantsijatele tavapärasest veidi teistsuguses tantsužanris.

2015, Paikuse
Maarika Kuusik

Kuu tantsis karjalas

Rahvatantsurühma Kuu nelja tantsupaari suvereis viis sel suvel Soome, Joensuus toimuvale Põhja-Karjala Laulufestivalile. Tallinna sadamast asusid üheskoos põhjanaabrite poole teele Vene Rahvalaulukoor Sudarushki, Ülenurme segakoor ning Kuu tantsijad.

Kauni loodusega Karjala võttis meid vastu piirkonna parimates esinemispaikades, tantsisime Ilomantsi Kalevala saalis, Joensuu Kunstimuuseumis ja keskväljakul ning Hattuvaara kirikuplatsil. Samas ei puudunud reisilt huvitavad ekskursioonid, maitsev toit ja toredad peoõhtud.

Algselt meid kõiki hämmastanud fakt, et kogu Eesti reisiseltskond ehitab talgute korras Möhkös sõjaajaloo mälestuspaiga kõnniteed, osutus väga toredaks paari tunniseks ühistööks. Mööda inimketti liikusid killustikuga täidetud ämbrid ning valmis 150 meetrit kõnniteed. Talgutööd leidsid kajastamist lisaks Karjala kohalikule meediale veel Rootsi ajakirjanduses.

Meenutame higiseks tantsitud rahvariideid ning pärast kontserte öeldud kiidusõnu, Sudarushki naiste ja Ilomantsi meeskoori laululahingut, Karjala valgeid öid, mõnusat sauna järve kaldal, igahommikusi vorstivõileibu, festivali supitalonge, kirikuplatsi kontserdil sadanud äikesevihma ning kreeklasest kirikuõpetajat, kes pärast kontserdi lõppu rahvale sirtakit tantsis.

Kuu tantsijate eriline tänu kuulub reisi korraldamise eest Ege Kukele, vahva filmi ja kaunite fotode eest Ilmar Naaber´ile, olematu tehnikaga tantsumuusika ülesseadmise eest Hevelin ja Kaupo Põdrale. Kõigile tantsijatele tänu meeleoluka tantsu ning väga toreda reisiseltskonna eest.

2014, Ilomantsi
Maarika Kuusik