Folkloorifestival Bulgaarias

Paikuse segarahvatantsurühm Kuu koos õe – Sindi linna naisrühmaga Kuu ning Karksi-Nuia segarahvatantsurühmaga Sõlesepad võtsid osa 22.-26. juunil toimuvast rahvusvahelisest folkloorifestivalist Bulgaarias, Montana linnas.

Muusikalise poole eest vastutasid neli suurepärast muusikut: Kristi Rulli-Schwede, Üllar Kallau, Merike Teppan-Kolk, Andrus Kolk.

Lisaks astusid laval üles kohalikud esinejad ja teised külalised Prantsusmaalt, Poolast, Slovakkiast, ning Indiast. Kokku andsime festivali jooksul neli kontserti. Jaanilaupäeva õhtupoolikul, avanes võimalus tutvustada jaanipäeva ja üle jaanitule hüppamise kombe tähendust ka kohalikele noortele, kes olid uudishimust kaema tulnud, et mis vägi sunnib ühte kampa eestlasi kordamööda üle põleva küünla hüppama. Kui jaani kombed selged, õpiti järjest ka erinevaid tantse ning nalja ja naeru jätkus kauaks.
Kokku üheksa päeva kestnud reis oli mitmekülgne - külastati erinevaid koopaid, vanu linnuseid, Bulgaaria pealinna Sofiat ja mitmeid teisi kohti. Lisaks ei puudunud ju sellelt ka pisiviperused bussiga ega ka tantsujalgadega laval. Kuid reisi ja ettevõtmise põhitoon oli ikka ja alati positiivne: nalja ja rõõmu täis. Mis peamine, bussis veedetud kuus päeva andsid paljudele ülevaate magamisasenditest, mis on bussis mugavad ja mis seda teps mitte ei ole.

2013, Montana, Bulgaaria
Meriln Sepp