Tantsufestival "Kuldne karikas"

Tantsijaid tunnustati Pärnu Kontserdimajas toimuval üle-eestilisel tantsufestivalil Kuldne Karikas 2015 . Üheksast väljaantud eripreemiast ühe, eeskuju auhinna võitis tantsurühm KUU tantsuga "Valikud".

Kuldne Karikas on tantsuvõistlus, mis toimub juba kuuendat aastat ja toob kokku tuhandeid tantsijaid üle Eesti. Festivali eelvoore korraldatakse neljas linnas: Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Võrus. Finaalvõistlus toimub mai lõpus Tartus.
Kategoorias "Igavesti Noored" tunnustuse pälvinud tantsu autoriteks on Helen Solovjev ja Kardo Ojassalu. Omanäolise ja kaasahaarava koreograafiaga tants "Valikud" on loodud Eesti ärkamisajal sündinud ansambel MONARH muusikale.

Tavapäraselt tantsib Kuu seltskond rahvatantsu, seekord mindi võistlema kaasaegse eesti tantsuga. Etteaste oli muljetavaldav juba esimesest hetkest peale, köites publiku pilgud lavale ning pannes nad rõõmsalt kaasa elama.

Kohtunikud hindasid tantsus tehnika kõrval emotsionaalsust ja hingega lähenemist. Märkimist vääris tantsijate julgus astuda lavale keskealistele tantsijatele tavapärasest veidi teistsuguses tantsužanris.

2015, Paikuse
Maarika Kuusik