Augusti Kuu toimetused

Kus kulgeb kuu, kulgeb kuu...

Kuu tantsijatepere meenutab sooja südamega toredaid augustikuiseid ettevõtmisi ja on tänulik kõigile, kes sellesse oma panuse andsid.

Meelelahutusklubi Kuu pidas augustis suvepäevi omanäolisel Vormsi saarel, sooviga veidi puhata, esineda saarerahvale, õppida uut tantsu ja lihtsalt vaadata seda looduslähedast saart. Algselt plaanitud kolme saarel viibimise päeva asemel tuli valida kaks, sest ees ootas pühapäevane esinemine Tallinnas.
Pärast kolmveerandtunnist praamireisi sõideti jalgratastel Hullo külla, kus meie ööbimiskohaks sai Vormsi rahvamaja. Mõistagi kaasab Kuu tantsijate sõbralik seltskond ettevõtmistesse oma perekonnad. Laste lemmikpaigaks kujunes kõigi oma ahvatlustega saare ainuke külapood, sealt sai lühikese jalgrattasõidu järel jäätist osta.
Kui juba maalilisele Vormsile minek, oli igati sobilik teha väike kingitus saare rahvale - tantsukontsert vabaõhulaval, üles astus Kuu segarühm ja naisrühm, kõike kroonis lõbus ühistants pealtvaatajatega. Nagu ühele veidi vihmasele, idüllilisele suveööle kohane, ei minda ju magama, vaid otsitakse üles kõrtsituba, kus lahke pererahvas ja mõnus muusika. Tantsitakse viimase pilliheli vaikimiseni, lahkudes unustatakse pooled asjad kõrtsituppa, et hommikuvalguses oleks põhjust tagasi pöörduda.
Koidikul olid kõik meie rohkem või vähem maganud suvepäevalised tantsurivis, et naised Heleni ja mehed Kardo juhendamisel uue tantsu selgeks saaksid.
Suvepäevadele sai meeldiv punkt pandud saareekskursioonil ja siis jälle ratastega praamile, et ööga mõnusalt kodudes välja puhata ning hommikul pealinna sõita.

Juba kolmandat suve järjest avas Tallinna Raekoja plats oma lava teistest Eesti paigust tulnud muusikutele ja käsitöölistele. Kuu tantsijatel oli suur au esineda oma kavaga pühapäevasel Ava Lava kontserdil. Elamus, mida Tallinna südalinn tantsurühmale pakkus, oli kordumatu - turistide tähelepanu, soe, tantsule kaasaelav publik. Meie esinemine kujunes nii meeleolukaks ja kõigile muljetavaldavaks, et korraldajad palusid nädala pärast uuesti pealinnas tantsuga publikut rõõmustada. Kui ka sulle, armas lugeja tundub tantsurikas elu meeldivat, siis võta meiega ühendust, tule trenni ja tantsime koos.

2014, Paikuse
Maarika Kuusik