Kuu tantsis karjalas

Rahvatantsurühma Kuu nelja tantsupaari suvereis viis sel suvel Soome, Joensuus toimuvale Põhja-Karjala Laulufestivalile. Tallinna sadamast asusid üheskoos põhjanaabrite poole teele Vene Rahvalaulukoor Sudarushki, Ülenurme segakoor ning Kuu tantsijad.

Kauni loodusega Karjala võttis meid vastu piirkonna parimates esinemispaikades, tantsisime Ilomantsi Kalevala saalis, Joensuu Kunstimuuseumis ja keskväljakul ning Hattuvaara kirikuplatsil. Samas ei puudunud reisilt huvitavad ekskursioonid, maitsev toit ja toredad peoõhtud.

Algselt meid kõiki hämmastanud fakt, et kogu Eesti reisiseltskond ehitab talgute korras Möhkös sõjaajaloo mälestuspaiga kõnniteed, osutus väga toredaks paari tunniseks ühistööks. Mööda inimketti liikusid killustikuga täidetud ämbrid ning valmis 150 meetrit kõnniteed. Talgutööd leidsid kajastamist lisaks Karjala kohalikule meediale veel Rootsi ajakirjanduses.

Meenutame higiseks tantsitud rahvariideid ning pärast kontserte öeldud kiidusõnu, Sudarushki naiste ja Ilomantsi meeskoori laululahingut, Karjala valgeid öid, mõnusat sauna järve kaldal, igahommikusi vorstivõileibu, festivali supitalonge, kirikuplatsi kontserdil sadanud äikesevihma ning kreeklasest kirikuõpetajat, kes pärast kontserdi lõppu rahvale sirtakit tantsis.

Kuu tantsijate eriline tänu kuulub reisi korraldamise eest Ege Kukele, vahva filmi ja kaunite fotode eest Ilmar Naaber´ile, olematu tehnikaga tantsumuusika ülesseadmise eest Hevelin ja Kaupo Põdrale. Kõigile tantsijatele tänu meeleoluka tantsu ning väga toreda reisiseltskonna eest.

2014, Ilomantsi
Maarika Kuusik